zestaw-mebli-łazienkowych

Zestaw mebli łazienkowych ma za zadanie uporządkować łazienkę oraz nadać jej charakterystyczny rys. Warto poświęcić trochę czasu na wybór mebli, które będą praktyczne i eleganckie. O czym trzeba pamiętać, wybierając meble łazienkowe?

Mała łazienka – duże wyzwanie?

Wybierając zestaw mebli łazienkowych do małego pomieszczenia, należy pamiętać, że muszą to być meble przede wszystkim funkcjonalne, co nie znaczy, że nie mogą być eleganckie.

Wybierając meble do łazienki, warto zadbać, by były to komplety, w którym można pochować jak najwięcej rzeczy. Sprawdzą się szafki, które są zabudową do samego sufitu. Dzięki temu, w górnych partiach szafy, można schować dodatkowe ręczniki, pościel czy artykuły chemiczne, które muszą znaleźć się w każdej łazience.

W małej łazience warto zastosować zestaw mebli łazienkowych, który pozwoli na ukrycie pralki. Dzięki temu łazienka będzie wydawała się jednolita i bardziej uporządkowana.

Jak wybrać praktyczny zestaw mebli łazienkowych?

Zestaw mebli łazienkowych powinien być wykonany z solidnych materiałów. Meble łazienkowe nie są tanie, ale należy je potraktować jak inwestycję na lata. Koniecznie muszą być dobrze zabezpieczone przed wilgocią, która w łazience występuje bardzo często.

Dobry zestaw mebli łazienkowych będzie zabezpieczony lakierem poliuretanowym. Ważna jest również konstrukcja szafki, która musi być tak wykonana, by szafka po zamontowaniu nie dotykała ściany. Dzięki temu woda będzie się skraplała, a na szafce nie będzie wilgoci.

Koniecznie należy również zwrócić uwagę na wykończenie mebli. Obrzeża mebli muszą być starannie przyklejone.

Kolor, który zachwyca

Zestaw mebli łazienkowych może być w stonowanych kolorach, ale nie zawsze jest to dobre rozwiązanie.

Białe meble łazienkowe będą wyglądały elegancko i jednocześnie są praktyczne. Biel optycznie rozjaśni łazienkę. Jednocześnie sprawia wrażenie, że w pomieszczeniu jest bardzo czysto.

Białe meble pięknie wygląda, gdy mają drewniane blaty. Jest to zabieg, który pozwoli ocieplić pomieszczenie. Jasne drewno idealnie będzie pasowało do łazienki w stylu skandynawskim, jak i nowoczesnym.

Do łazienki w stylu industrialnym będą pasowały zestawy mebli łazienkowych drewniane. Warto wybrać meble, które wykończone są metalowymi elementami. Oczywiście czarnymi. Taki zestaw będzie niezwykle charakterystyczny, a łazienka stanie się wyjątkowa.

Bardzo charakterystyczne i interesująca są meble w czarnym kolorze. Warto jednak pamiętać, że jest to kolor, który sprawdza się raczej w większych pomieszczeniach. W małych łazienkach czerń można połączyć z bielą lub jasnym drewnem.